پوتین به تقویت قوای نظامی روسیه ادامه می دهیم

رئیس‌جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) در سخنانی گفت که کشورش به تقویت قوای نظامی خود ادامه خواهد داد.


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفت که روسیه از تمام اطلاعات مربوط به نیروهای ناتو و ابزارهای مقابله مورد استفاده آنها در «عملیات نظامی ویژه» روسیه در اوکراین آگاه است. به گفته او، روسیه آمادگی رزمی سه‌گانه هسته‌ای را حفظ و بهبود خواهد بخشید.


رئیس‌جمهوری روسیه در هیات وزارت دفاع کشورش گفت که این عامل اصلی تضمین‌کننده حاکمیت کشورش است.


پوتین می‌گوید که توسعه و استفاده از پهپادها در نیروهای مسلح روسیه ضروری است و آنها باید همه جا باشند. او همچنین گفت که ناوچه روسی آدمیرال گورشکوف با جدیدترین موشک‌های کروز “زیرکن” در ژانویه برای استفاده نظامی وارد میدان می‌شود. او گفت که روسیه تجربه خوبی در زمینه توسعه پهپادهای زیرآبی دارد و صنعت قادر به توسعه پهپادهای هوایی و زمینی است.


رئیس‌جمهوری روسیه در سخنان امروزش از سامانه‌های موشکی مافوق صوت مستقر در دریا موسوم به زیرکن به عنوان سامانه‌هایی که هیچ مشابهی در جهان ندارند، یاد کرد. رئیس‌جمهوری روسیه افزود که قرار است تجهیز نیروهای راهبردی روسیه به جدیدترین انواع تسلیحات ادامه یابد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دسته‌بندی نشده
ایمنی ساختمان های پایتخت در محاصره اعداد تهران چند ساختمان ناایمن

با مطرح شدن موضوع ایمنی ساختمان‌ها در شهر تهران، اعداد مختلفی به عنوان تعداد ساختمان‌های ناایمن شهر تهران مطرح شد؛ اعدادی که از ۱۲۹ ساختمان تا ۱۶ هزار و ۳۳ هزار مورد را نیز دربرگرفته است.

دسته‌بندی نشده
آبگیری چم شیر را حداقل یک سال عقب بیندازید

یک فعال محیط زیست با تشریح تبعات و مشکلات سد «چم‌شیر» گفت: اکنون مهم‌ترین مطالبه این است که دست کم یک سال آبگیری چم‌شیر را عقب بیندازند و و اجازه دهند که پژوهشگران در حوزه‌های مختلف از جمله زمین‌شناسی، ایدئولوژی، گیاه‌شناسی، تنوع‌ زیستی و اکولوژی مطالعات جامع‌تری را انجام دهند.

دسته‌بندی نشده
خجیر و سرخه حصار روایتی از محیط بانی در یک قدمی تهران

قوچ و میش‌ یا کل و بز از دور دست‌ها در حال حرکت هستند حتی بعضا زیر گرمای آفتاب تازه طلوع کرده استراحت می‌کنند.