کامبک لیورپول در زمین غول کش شاگردان کلوپ در انتظار رئال

تهران- ایرنا- تیم‌ فوتبال لیورپول با عبور از سد ویارئال به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید تا در انتظار برنده دیدار رئال‌مادرید و منچسترسیتی‌ برای کسب جام باشد.


به گزارش ایرنا، سه‌شنبه شب در دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، ویارئال اسپانیا پذیرای لیورپول انگلیس بود و متحمل شکست سه بر دو شد تا شاگردان “یورگن کلوپ” در مجموع با برتری پنج بر دو راهی فینال شوند.


بازی در حالی آغاز شد که لیورپول در دیدار رفت به برتری دو بر صفر رسیده‌ و با پشتوانه‌ای مناسب وارد میدان شد.


شاگردان “اونای امری” در تیم‌ ویارئال شروعی طوفانی در این داشتند و در دقیقه دوم با حضور به موقع “بولای‌ دیا” در دهانه دروازه میهمان و ضربه او به گل رسیدند.


زردپوشان‌ ویارئال که از حمایت تماشاگران سود می‌بردند در ادامه نیز صاحب توپ و میدان بوده و تیم پرستاره لیورپول را مجبور به عقب نشینی کردند.


در دقیقه ۴۱ “کاپوئه” هافبک ویارئال که عملکردی عالی داشت توپ‌ را به روی دروازه لیورپول ارسال کرد و “کوکلین” با ضربه سر تماشایی دومین گل میزبان را به نام خود نوشت.


لیورپول نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و با حفظ توپ و طراحی حملات از جناحین سعی بر ایجاد موقعیت گلزنی داشت.


در دقیقه ۶۱ کار تیمی بازیکنان لیورپول با ضربه “فابینیو” هافبک برزیلی همراه شد تا سرخ‌ها به گل نخست دست یافته و روند بازی را تغییر دهند.


در دقیقه ۶۷ ارسال عالی “آرنولد” و ضربه سر “لوئیس‌ دیاز” با واکنش ضعیف “رولی” همراه شد تا لیورپول به گل دوم و تساوی دست یابد.


در دقیقه ۷۴ و در یک ضد حمله، “سادیو مانه” از میانه میدان حرکت کرد و با از پیش‌روی‌ برداشتن مدافع و دروازه‌بان‌ ویارئال سومین گل لیورپول را به‌ ثمر رساند تا کامبک‌ تکمیل شود.


با این اوصاف ویارئال که در مراحل قبلی با برتری مقابل یوونتوس و بایرن‌مونیخ، غول‌کش‌ این فصل لقب گرفته بود از رسیدن به‌ فینال بازماند.


این دهمین حضور لیورپول در لیگ قهرمانان اروپاست. این تیم تاکنون ۶ مرتبه فاتح این جام معتبر شده و پرافتخارترین باشگاه انگلیسی در لیگ قهرمانان است‌.


چهارشنبه شب در دیگر دیدار دور برگشت نیمه نهایی، رئال‌مادرید اسپانیا در ورزشگاه “سانتیاگوبرنابئو” میزبان منچسترسیتی‌ انگلیس است. سیتی در بازی رفت به برتری چهار بر سه رسیده است.


فینال لیگ قهرمانان اروپا، هفتم خردادماه در ورزشگاه “استادوفرانس” شهر پاریس برگزار می‌شود.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.