کاهش محسوس دما در مناطق مختلف آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی گفت: نفوذ زبانه پرفشار موجب کاهش محسوس دما و بارش برف در مناطق سردسیر و ارتفاعات این استان می‌شود.


محمد امیدفر، در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: گذر امواج کم دامنه تراز میانی، جوی ناپایدار در استان را حاکم خواهد کرد و این وضعیت موجب افزایش ابر، وزش باد، بارش باران و برف و پدیده مه در منطقه ارسباران و از فردا پنجشنبه در نیمه جنوبی استان می‌شود.


وی اظهار کرد: با فعالیت این سامانه دمای هوای استان به صورت محسوس کاهش می‌یابد و در مناطقی که با بارش باران همراه است، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد.


امیدفر ادامه داد: با نفوذ و فعالیت این سامانه از میزان آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان کاسته می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دسته‌بندی نشده
برنامه ریزی برای تأمین حداکثری برق صنایع در دوره اوج بار مصرف

یک کارشناس صنعت سیمان با اشاره به برنامه مشترک وزارتخانه‌های نیرو و صمت برای تأمین حداکثری برق صنایع در دوره اوج بار مصرف در سال جاری گفت: عملکرد و برنامه وزارت نیرو در دو سال اخیر برای تأمین برق صنعت سیمان خوب بوده و لازم است این اقدامات با برنامه‌ریزی‌های …

دسته‌بندی نشده
حمایت بنیاد ملی نخبگان از جذب دانش آموختگان برتر در نهادهای

بنیاد ملی نخبگان در راستای ایجاد شرایط کسب مهارت‌های لازم و دستیابی به اشتغال پایدار از جذب دانش‌آموختگان برتر در نهادهای فناورانه حمایت می‌کند.

دسته‌بندی نشده
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قزوین پلمب شد

ایسنا/قزوین دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین از پلمب محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین خبر داد.