کاهش محسوس دما در مناطق مختلف آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی گفت: نفوذ زبانه پرفشار موجب کاهش محسوس دما و بارش برف در مناطق سردسیر و ارتفاعات این استان می‌شود.


محمد امیدفر، در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: گذر امواج کم دامنه تراز میانی، جوی ناپایدار در استان را حاکم خواهد کرد و این وضعیت موجب افزایش ابر، وزش باد، بارش باران و برف و پدیده مه در منطقه ارسباران و از فردا پنجشنبه در نیمه جنوبی استان می‌شود.


وی اظهار کرد: با فعالیت این سامانه دمای هوای استان به صورت محسوس کاهش می‌یابد و در مناطقی که با بارش باران همراه است، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد.


امیدفر ادامه داد: با نفوذ و فعالیت این سامانه از میزان آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان کاسته می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دسته‌بندی نشده
ایمنی ساختمان های پایتخت در محاصره اعداد تهران چند ساختمان ناایمن

با مطرح شدن موضوع ایمنی ساختمان‌ها در شهر تهران، اعداد مختلفی به عنوان تعداد ساختمان‌های ناایمن شهر تهران مطرح شد؛ اعدادی که از ۱۲۹ ساختمان تا ۱۶ هزار و ۳۳ هزار مورد را نیز دربرگرفته است.

دسته‌بندی نشده
آبگیری چم شیر را حداقل یک سال عقب بیندازید

یک فعال محیط زیست با تشریح تبعات و مشکلات سد «چم‌شیر» گفت: اکنون مهم‌ترین مطالبه این است که دست کم یک سال آبگیری چم‌شیر را عقب بیندازند و و اجازه دهند که پژوهشگران در حوزه‌های مختلف از جمله زمین‌شناسی، ایدئولوژی، گیاه‌شناسی، تنوع‌ زیستی و اکولوژی مطالعات جامع‌تری را انجام دهند.

دسته‌بندی نشده
خجیر و سرخه حصار روایتی از محیط بانی در یک قدمی تهران

قوچ و میش‌ یا کل و بز از دور دست‌ها در حال حرکت هستند حتی بعضا زیر گرمای آفتاب تازه طلوع کرده استراحت می‌کنند.