کتاب دوباره فردوس رونمایی شد

بیرجند – ایرنا – کتاب “دوباره فردوس” روایت حضور جهادی رهبر معظم انقلاب در زلزله سال ۴۷ فردوس روز یکشنبه (۱۳ شهریور) همزمان با برپایی اجلاسیه ملی جهادگران و با حضور معاون اول رئیس جمهور در این شهرستان رونمایی شد.


به گزارش خبرنگار ایرنا، این کتاب به قلم “سید علیرضا مهرداد” نوشته شده و برای اولین بار، خاطرات منتشر نشده از رهبر معظم انقلاب در موضوع حضور ایشان در زلزله سال ۴۷ فردوس در این کتاب ۲۴۰ صفحه‌ای گنجانده شده است.


نویسنده کتاب دوباره فردوس در اجلاسیه ملی جهادگران گفت: این کتاب روایت یک افتخار گمشده در تاریخ فردوس بود که در این سال‌ها از آن غفلت شده بود.


مهرداد، انگیزه خود از نوشتن این کتاب را پیگیری‌های دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب ذکر کرد و اظهار داشت: این کتاب گنجینه تمام نشدنی است که در سال ۴۷ اتفاق افتاد.


وی یادآور شد: کتاب ” دوباره فردوس”  پس از مصاحبه با بازماندگان زلزله مهیب فردوس و گروه‌های امداد روحانی که در آن زمان حضور داشتند به رشته تحریر درآمد که تدوین این آن حدود چهار سال طول کشید.


همچنین حجت الاسلام علی مرادی و حبیب الله قهرمانی از حاضران در زلزله ۴۷ فردوس به بیان خاطرات خود از آن زمان و نحوه کمک‌رسانی رهبر معظم انقلاب به زلزله‌زدگان پرداختند.


اجلاسیه ملی جهادگران امروز ۱۳ شهریور همزمان با سالروز حضور مقام معظم رهبری در فردوس پس از زلزله سال ۱۳۴۷ و ارائه خدمات جهادی ایشان به زلزله‌زدگان منطقه، با حضور مسوولان کشوری و لشکری در این شهرستان برگزار شد.


همزمان با برگزاری این اجلاسیه ملی ۶۰۰ نفر از نخبگان جهادی سراسر کشور در این استان حضور یافتند و از کتاب مجموعه خاطرات رهبر معظم انقلاب با عنوان «دوباره فردوس» رونمایی شد.


برنامه‌های اجلاسیه ملی جهادگران با عنوان “جهاد مقدس” از اوایل شهریور ماه با حضور گروه‌های جهادی خدمت‌رسان از استان‌های مختلف در شهرستان فردوس و استان خراسان جنوبی برگزار شد.


پس از زلزله ویرانگر شهریور سال ۱۳۴۷ که در فردوس به وقوع پیوست، مقام معظم رهبری از مشهد به همراه گروهی از طلاب به منطقه زلزله‌زده آمدند و به مردم امدادرسانی کردند که از ۱۳ شهریور به عنوان اولین اردوی جهادی ایران یاد می‌شود.


استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان فردوس در ۲۰۰ کیلومتری بیرجند است.


وب گردی

“https://mz724.ir/”>بلیط هواپیما موج زمزم “https://iransite.com”>طراحی سایت ایران سایت “https://www.mehrparvaz.com/”>آژانس هواپیمایی مهرپرواز “https://www.alefbatour.com/”>آژانس هواپیمایی الفبای سفر “https://www.trip.ir/”>بلیط هواپیما ارزان “https://upmusics.com/category/dl-nuhe-madahi/”>نوحه های محرم “https://www.eligasht.com/”>قیمت بلیط هواپیما “https://www.flytoday.ir/flight”>بلیط هواپیما


SIMILAR NEWS

دسته‌بندی نشده
رئیس جمهور برای جذب ۱۵میلیون گردشگر در سال روادید لغو شود

تهران- ایرنا- رئیس جمهور بر وجود ظرفیت‌های فراوان برای رسیدن عدد گردشگران خارجی به ۱۵ میلیون نفر در سال تاکید کرد و گفت: گردشگری خانواده محور، لغو روادید گردشگری با کشورهای هدف، تسهیل و حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش گردشگری را دنبال کنید.

دسته‌بندی نشده
۹ بیمار کرونایی فوت کردند شناسایی ۴۳۵ بیمار جدید

تهران – ایرنا – بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۴۴۸ نفر رسید.

دسته‌بندی نشده
بادامچیان نباید از کسانی که هیزم در آتش دشمنان ریختند به سادگی

تهران – ایرنا – دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه نباید از کسانی که در فتنه اخیر به هرگونه‌ای هیزم در آتش دشمنان ریختند به سادگی گذشت، گفت: نمی‌شود عده ای همصدای بیگانگان شوند، اما دستگاه‌ها اجازه فعالیت به آنها بدهند.