کودکان را با هم مقایسه نکنیم فیلم

خیلی وقت‌ها مقایسه کردن کودک و توانایی هایش با دیگر فرزندان خانواده یا اقوام و همکلاسی ها برای ما یک اتفاق سهوی یا حتی عمدی پیش پا افتاده است. اما همین رفتار به ظاهر عادی می‌تواند آنچنان تبعات جبران ناپذیری داشته باشد که در آینده گریبان یک جامعه را بگیرد. تحقیقات جرم شناسی و بزهکاری اف بی آی در دهه ۱۹۹۰ میلادی نشان می‌دهد بیشتر متخلفان، تبهکاران خودساخته و مجرمان سریالی با جرائم خشن در دوران کودکی به طور مداوم در معرض این نوع سرکوفت ها و مقایسه ها بوده اند. دکتر سیما فردوسی در این فیلم به طور اکید توصیه دارد اگر در هر جمعی متوجه شدید که کودکی در حال مقایسه شدن با دیگری است و اعتماد به نفسش در خطر قرار گرفته حتا این کار را به دقیقه‌ای بعد هم موکول نکنید، به سرعت و به طور منطقی و نه اغراق شده از نقاط مثبت و توانایی های آن کودک هم در جمع صحبت کنید تا باور ارزشمند بودن در او تقویت شود.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.