یادداشت مجتهدشبستری مردمی بودن نشانه دولت اسلامی است
وعده‌های صادق/۲۴


باهنر: فقط دولت سیزدهم جرات و همت عادلانه‌سازی یارانه‌ها را داشت/ برقراری ارتباط مستقیم با مردم تصویر جذابی است


تهران-ایرنا- دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: مسئله عادلانه سازی یارانه‌ها کار خطیری بوده که…


 • برج عاج نشینی با فدایی مردم بودن یک رئیس‌جمهور خیلی فرق دارد/ دولت سیزدهم امید ایجاد کرد

  تهران- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در یادداشتی با قابل دفاع خواندن عملکرد آیت‌الله رئیسی نوشت مردمی و پاسخگو بودن و نحوه مواجهه آیت‌الله رئیسی با افکار عمومی بسیار ارزشمند است.


  حجت‌الاسلام والمسلمین جواد مجتهد شبستری در یادداشتی که در اختیار ایرنا قرار داد، درخصوص عملکرد دولت آیت‌الله رئیسی در ۱۰ ماه گذشته نوشت یکی از موفقیت‌های دولت آیت‌الله رئیسی در بحث مهار کرونا بوده است که توانسته‌اند با زحمات کادر پزشکی و و کمک مردم و همچنین واردات مناسب واکسن، آمار این بیماری را کاهش دهند تا جایی که برخی روزها شاهد فوتی صفر هستیم؛ در بحث واکسن شاهد بودیم که دولت سیزدهم نسبت به واردات واکسن زحمت فراوانی متقبل شد و از این رو این امر یکی از موفقیت‌های ارزشمند دولت آیت الله رئیسی است که توانستند در این مدت بیماری کرونا را مهار کنند؛ مردم نیز از این فعالیت‌ها و تلاش‌ها احساس رضایت دارند.


  از سوی دیگر در بحث تعامل دولت با مردم می‌بینیم که در بسیاری‌ از هفته‌ها، آیت‌الله رئیسی به همراه تعدادی از اعضای کابینه در سفرهای استان‌ها حاضر می‌شوند و از نزدیک با مردم گفت‌وگو کرده و ارتباط برقرار می‌کنند که این رویکرد بسیار ارزشمند است و دولت اسلامی باید همینگونه باشد و مسئولان به آسانی در دسترس مردم بوده و فاصله‌ای بین آنها نباشد. مردمی بودن نشانه دولت اسلامی است و الحمدالله در این دولت تا حد زیادی این موضوع را مشاهده  کرده‌ایم.


  جنبه مردمی و پاسخگو بودن و نحوه مواجهه آیت‌الله رئیسی با مردم بسیار ارزشمند است و این یکی از امتیازات دولت سیزدهم به‌خصوص شخص رئیس جمهور است که در میدان ارتباط با مردم حضور دارد و از این لحاظ قابل تقدیر است که برای مردم کرامت قائل می‌شوند؛ البته تواضع و ارتباط‌ راحت با مردم و خود را خدمتگزار مردم دانستن نیز فی‌النفسه ارزشمند است، اما وقتی در کنار آن قدمی هم برداشته و وعده‌ها اجرا شود، تاثیر بیشتری خواهد داشت که امیدواریم دولت سیزدهم در این بُعد هم موفق‌ باشد.


  یکی دیگر از خصوصیات دولت سیزدهم این بود که برای حل ریشه‌ای مسائل اقتصادی وارد میدان شد چراکه به اعتقاد بسیاری از اقتصاددانان ارز ۴۲۰۰ تومانی منشاء بسیاری از مشکلات و فسادهایی بود که ایجاد می‌شد، بنابراین آیت‌الله رئیسی تصمیم گرفت به اصلاح وضعیت یارانه پرداخته و آن را عادلانه کند.  حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اقدام بزرگ و شجاعانه‌ای است که توسط دولت سیزدهم صورت گرفت و البته تدابیری هم اندیشیده شده که این آثار تورمی کاهش ‌پیدا کند بنابراین امیدواریم دولت بتواند با تدابیر لازم در این زمینه قدم‌های مثبتی بردارد تا فشاری که اکنون روی مردم است کاسته شود و قدرت خرید مردم کاهش پیدا نکند چراکه مردم به‌خصوص اقشار ضعیف جامعه از نظر اقتصادی تحت فشار هستند.  


  به هرحال عملکرد دولت آیت‌الله رئیسی در مجموع قابل دفاع است و امیدواریم به همت دولت مشکلات عرصه فرهنگی هم برطرف شود و کارنامه‌ قابل قبول و قابل دفاعی را در همه عرصه‌ها از این دولت شاهد باشیم.  آی‌پی شما:


 • مرورگر شما:


  آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40