یک بنای لوکس غیرمجاز در چالوس با حکم قضایی تخریب شد

ساری- ایرنا- دادگستری مازندران از تخریب یک بنای لوکس و همچنین ۳۶ قطعه دیوارکشی غیرمجاز در شهرستان چالوس خبر داد که باعث آزادسازی بیش از۳۰ هزار متر مربع اراضی کشاورزی شد.


به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، تخریب این سازه های غیرمجاز در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفاظت از اراضی زراعی و باغی با حکم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چالوس و با همکاری نیروی انتظامی صورت گرفت.


 بنای لوکس غیرمجاز تخریب شده با زیربنای ۱۶۰ متر و ۳۶ قطعه دیوار کشی غیر مجاز در منطقه دلگشا شهر هچیرود واقع بودند.
بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، هرگونه ساخت و ساز در خارج از محدوده قانونی شهرها و روستاها بدون اخذ مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون مذکور ممنوع می باشد و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.
دادگستری مازندران از شهروندان خواست تا از خرید املاک فاقد مجوز خودداری نموده و قبل از انجام معامله از مراجع ذیصلاح از جمله جهاد کشاورزی استعلام نمایند تا مورد سوء استفاده افراد سودجو واقع نشوند.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.