۳۰ خودروی گرفتار در برف شیروان رهاسازی شد

بجنورد-ایرنا- سرپرست جمعیت هلال احمر شیروان گفت: در پی بارش برف و کولاک شدید در این شهرستان خراسان شمالی، نیروهای هلال احمر ۳۰ خودروی گرفتار در برف را رهاسازی کردند.


محسن نوروزی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این خودروها در مسیر شیروان-فاروج و شیروان-بجنورد گرفتار در برف شده بودند که با حضور نیروهای هلال احمر و با کمک زنجیرچرخ رهاسازی شدند.


وی خاطرنشان کرد: همچنین ۲ اتوبوس مسافربری از جاده منحرف شده بودند که ۲ مصدوم این اتوبوس شهرستان منتقل و ۶۵ نفر از مسافران دیگر در مسجد روستای سیساب و سالن مدیریت بحران شیروان اسکان داده شدند.


نوروزی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی و آماده باش ۱۱ تیم هلال احمر شیروان اضافه کرد: برای اسکان، خدمات دهی بهتر به مسافران و فضای مناسب با شهرداری جهت در اختیار گذاشتن سالن مدیریت بحران و ۲ باب آموزشگاه با آموزش و پرورش هماهنگی های لازم صورت گرفت که پتو و موکت برای آن مهیا شد.


سرپرست جمعیت هلال احمر شیروان گفت: اکنون اکیپ های راهداری در محورهای مختلف مستقر هستند و امدادگران جمعیت هلال احمر و پلس راه نیز برای امدادرسانی در حادثه های احتمالی در حالت آماده باش به سر می برند. 


نوروزی افزود: از مردم انتظار می رود از سفرهای غیرضرور خودداری کنند و در صورت مسافرت از سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کنند و حتما تجهیزات زمستان بویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.


 در پی بارش برف در برخی مناطق شیروان ارتفاع برف تا ۴۰ سانتی متر رسید.


شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.