آمریکا نتوانست اجماعی برای حمایت از رژیم صهیونیستی در منطقه ایجاد


تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، سفر رییس جمهور آمریکا به خاورمیانه  را  شکست خورده  عنوان کرد و گفت: این سفر، مانوری برای حمایت آمریکا از متحدانش در منطقه بود.


عباس گلرو در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا سفر رییس جمهور آمریکا به خاورمیانه را  شکست خورده عنوان کرد و گفت: این سفر،مانوری برای حمایت آمریکا از متحدانش در منطقه بود اما نتوانست اجماعی برای حمایت از رژیم صهیونیستی ایجاد کند.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ناکامی محور عبری- عربی در مقابله با سیاست های ایران در منطقه بیان داشت: آنچه در سفر بایدن به سرزمین اشغالی اتفاق افتاد تکرار سیاست های همیشگی آمریکا در حمایت بی قید و شرط از رژیم صهیونیستی و نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین بود و اعتراضاتی که در سرزمین‌های اشغالی نسبت به این سفر  انجام شد ناشی از نارضایتی مردم فلسطین از سفر بایدن به منطقه بود.


نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت:دولت‌های آمریکا  اعم از جمهوری خواه و دموکرات، حق مردم فلسطین را نادیده گرفته و از یک رژیم کودک کش حمایت می کنند و هیچکدام  هم نسبت به  قوانین بین المللی که خود پایه گذار آن هستند تعهدی ندارند.


 گلرو با اشاره به صحبت های فرستاده سابق ویژه آمریکا در خاورمیانه در مورد نقض آشکار حقوق بشر از سوی واشنگتن بیان داشت: این شخص روزی در شورای امنیت گفت آمریکا در مساله فلسطین از قطعنامه ها ،حقوق و اجماع بین اللملی عبور کرده است و این  موضوع نشان می دهد که آمریکا به قطعنامه شورای امنیت هم  پای بند نیست.آمریکایی‌ها بر خلاف قوانین بین الملل حرکت می‌کنند و از  رژیمی حمایت می کنند که رو به زوال است .


وی افزود: پویایی دیپلماسی در منطقه برای زدودن آثار منفی تحرکات غرب به ویژه آمریکا برای ایران مهم است و باید در دستور کار مجموعه دولت و دستگاه دیپلماسی  قرار گیرد.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفرولادیمیر پوتین به تهران تصریح کرد: این سفر در عرصه بین المللی دارای اهمیت است و دیپلماسی مبتکرانه و حرکت بسیار مطلوب برای ایجاد دیپلماسی چند جانبه منطقه‌ای است. ایران، ترکیه و روسیه نقش موثری در روند  صلح آستانه و حل و فصل بحران سوریه داشتند.


گلرو با بیان اینکه برگزاری نشست آستانه برای تقویت صلح و ثبات منطقه‌ای موثر است گفت: گفت وگوهای سیاسی برای حل مشکلات سوریه با حمایت‌های ایران،ترکیه و روسیه می‌تواند نقش مهمی در حل بحران منطقه‌ای و رفع مشکلات سوریه داشته باشد.