استاندار جدید کرمان وجود مرقد شهید سلیمانی افتخار خدمت را مضاعف

کرمان – ایرنا – استاندار جدید کرمان که امروز از هیات دولت رای اعتماد گرفت گفت: خدمت در جمهوری اسلامی افتخار است و در استان کرمان نیز این افتخار به دلیل وجود مرقد پاک سپهبد شهید سلیمانی مضاعف است.


محمدمهدی فداکار شبانگاه یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با نیت خدمت صادقانه و بی منت تصدی استانداری کرمان را پذیرفتم.
استاندار جدید کرمان تصریح کرد:  به عنوان یکی از گزینه های تصدی پست استانداری کرمان مطرح بودم لذا وزارت کشور بنده را معرفی و دولت نیز اعتماد کرد.
وی اظهار داشت: طی چند ماهه گذشته که بحث تصدی پست استانداری مطرح بود احتمال کند شدن برخی از امور وجود داشته که در این دوره تلاش می شود امور با سرعت خوبی پیش برود.


فداکار با اشاره به اینکه برنامه های زیادی در حوزه های مختلف برای استان کرمان با هماهنگی مجموعه مدیریت این استان به منظور آغاز اقدامات جدی تر مد نظر قرار دارد گفت: در روز معارفه برنامه های حوزه های مختلف را اعلام می کنم.
وی تصریح کرد: برنامه هایی در بخش های کشاورزی جنوب کرمان بزودی اجرا می شود تا این منطقه از شرایط فعلی نجات پیدا کند. 
استاندار جدید کرمان گفت: در شمال این استان نیز در بخش صنعت و معدن اقدامات خوبی انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه تکمیل خوشه های صنعتی در استان کرمان مد نظر قرار دارد تاکید کرد: عمده صنعت استان بر پایه معدن استوار است و امیدواریم با کمک شرکت های دانش بنیان بتوانیم خام فروشی مواد معدنی را کاهش دهیم و شرایط استفاده از ظرفیت های معدنی بیش از پیش در این استان فراهم شود.


به گزارش ایرنا فداکار در جلسه امروز هیأت دولت، به عنوان استاندار جدید کرمان رای اعتماد گرفت و جایگزین «علی زینی‌وند» شد.


با رأی اعتماد اعضای کابینه آیت‌الله رئیسی به فداکار به عنوان استاندار جدید کرمان لیست استانداران دولت سیزدهم به‌روزرسانی‌ و کامل شد.


فداکار که پیش از این معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی بوده، دارای سوابق متعدد اجرایی و فرهنگی است که از مهمترین آنها می‌توان به معاونت اداری و مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم اشاره کرد.


عضویت در هیأت امنای بنیادهای فارابی و رودکی، عضویت در هیأت امنای چندین دانشگاه، معاونت طرح و توسعه دانشگاه پیام نور و ریاست هیات مدیره بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) از دیگر سوابق کاری فداکار است.


استاندار جدید کرمان ۵۵ ساله از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس در لشکر ۴۱ ثارالله، اهل شهرستان رفسنجان‌ استان کرمان و دارای دکترای جامعه‌شناسی توسعه‌ است.


پیش از وی، زینی‌وند از ۲۱ آبان ۱۳۹۹ عهده‌دار مسئولیت استانداری کرمان بوده است‌.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.