اصلاحیه دولت درباره تعیین شرکت های دولتی دارای وظایف حاکمیتی

تهران – ایرنا – مصوبه اصلاحی دولت درباره تعیین شرکت‌های دولتی دارای وظایف سیاست‌گذاری و حاکمیتی با امضای معاون اول رییس‌جمهور ابلاغ شد.


به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیأت دولت، هیأت وزیران در جلسه ششم بهمن ماه ۱۴۰۰،  با هدف تأمین نظر هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و رفع مغایرت قانونی درباره مصوبه مربوط به احتساب وظایف دو سازمان «حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان» و «هدفمندسازی یارانه‌ها» به‌عنوان وظایف سیاست‌گذاری و حاکمیتی، با اصلاح مصوبه مذکور موافقت کرد.


براساس اصلاح مصوبه فوق، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه کشور مکلفند با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور، ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، نسبت به ارائه پیشنهادهای لازم به شورای عالی اداری برای تغییر ماهیت سازمان‌های یاد شده اقدام کنند تا در صورت تصویب شورای مذکور، برای گذراندن تشریفات قانونی به هیأت وزیران ارائه شود.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.