افزایش تحرکات مقابل ساختمان استقرار هیات آمریکایی در وین


وین – ایرنا – بر اساس مشاهدات خبرنگار اعزامی ایرنا به وین، تحرکات امنیتی مقابل هتل ایمپریال، محل استقرار هیات آمریکایی در وین در ساعات اخیر افزایش یافته است.


به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا، علاوه بر خودروهای سفارت آمریکا، خودروی پیشران پلیس و تعدادی مامور امنیتی هم مقابل ایمپریال مستقر هستند. افراد آشنا با فضای مذاکرات می‌گویند که استقرار خودروی پیشران پلیس نشانگر حضور مقام عالیرتبه در ساختمان است.


لحظاتی پیش هم رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران پس از برگزاری جلسات با روسای هیات‌های گروه ۱+۴ در هتل ماریوت که فاصله چندانی تا امیپریال ندارد، وارد ساختمان شد.


تا زمان انتشار این خبر، اطلاعات دیگری درباره کیفیت تحولات داخل هتل در دست نیست. این درحالیست که برخی حرف و حدیث‌ها درباره احتمال بازگشت علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران به تهران برای انجام مشورت‌های سیاسی توسط برخی رسانه‌ها مطرح است. هنوز این خبر به صورت رسمی تائید نشده است.


مذاکرات رفع تحریم‌ها این روزها به مرحله‌ای رسیده که موفقیت یا شکست آن صرفا به تصمیمات سیاسی طرف‌های غربی بستگی دارد. اگر طرف‌های غربی تصمیمات لازمی را که به آن آگاه هستند، اتخاذ نمایند، می‌توان چند موضوع باقی‌مانده را حل کرده و ظرف چند روز به توافق نهایی دست یافت.


دقایقی پیش استفنی القاق رئیس هیات مذاکره کننده انگلیس در حساب توئیتری خود نوشت که تلاش ها برای حل موضوعات باقی مانده جریان دارد.


باقری هم هفته پیش با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: بعد از هفته‌ها مذاکرات فشرده، بیش از هر زمان به توافق نزدیک شده‌ایم اما تا وقتی درباره همه‌چیز توافق نشده باشد، درباره هیچ چیز توافق نشده است.


وی با بیان اینکه «‌واقع‌بینی، خودداری از زیاده‌خواهی و توجه به تجربه ۴ سال گذشته لازمه تحقق این هدف است» افزود: زمان تصمیم‌گیری طرف‌های مذاکراتی ما فرا رسیده است.