امیرعبداللهیان ایران از هر تلاشی برای حل بحران اوکراین حمایت

تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با همتای اوکراینی خود تاکید کرد، جمهوری اسلامی ایران از هر تلاش سیاسی برای حل و فصل بحران اوکراین حمایت می‌کند.


به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان و دمیتر کولبا روز دوشنبه در تماس تلفنی، در مورد بحران اوکراین، لزوم حفاظت از اماکن دیپلماتیک، ارسال کمک‌های بشر دوستانه و موضوعات دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.


وزیر امور خارجه در این گفت وگوی تلفنی ضمن تبیین موضع جمهوری اسلامی مبنی بر مخالفت با جنگ و لزوم توجه به راه حل سیاسی و گفت وگوی دیپلماتیک، نشست اخیر وزرای خارجه اوکراین و روسیه را در ترکیه مهم خواند و بر اهمیت تداوم و تقویت مسیر سیاسی تاکید کرد.


وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به ارسال کمک‌های انسان دوستانه از سوی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به پناهجویان اوکراینی در مرز لهستان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در هماهنگی با وزیر خارجه لهستان در حال هماهنگی برای استقرار تیم پزشکی هلال احمر در مرز مشترک اوکراین و لهستان به منظور کمک به پناه جویان است.


وی همچنین خواستار کمک دولت اوکراین به یک خانواده چهار نفره ایرانی گرفتار در مناطق درگیری برای خروج از این منطقه ناامن شد.  


قدردانی وزیر خارجه اوکراین از موضع ایران در مخالفت با جنگ 
وزیر خارجه اوکراین نیز ضمن تشکر از موضع ایران مبنی بر مخالفت با جنگ و ارسال کمک‌های بشردوستانه از سوی جمهوری اسلامی ایران به مرز مشترک اوکراین و لهستان برای کمک به پناه جویان این کشور تاکید کرد: دولت اوکراین حداکثر تلاش خود را برای حفاظت از اماکن دیپلماتیک از جمله اماکن متعلق به جمهوری اسلامی ایران به عمل خواهد آورد.


دمیتری کولبا همچنین ضمن تاکید بر موضع کشورش مبنی بر اینکه اوکراین خواستار توقف جنگ و درگیری است، با اشاره به گفت و گوی اخیرش با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، تداوم گفت وگوها را برای خاتمه بحران ضروری دانست.


وی ضمن قدردانی از موضع ایران در مخالفت با جنگ، خواستار حمایت سیاسی ایران برای توقف جنگ شد.


با اشاره به ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه ایران برای پناهجویان اوکراینی در مرز لهستان گفت: ایران در هماهنگی با وزیر خارجه لهستان در حال هماهنگی برای استقرار تیم پزشکی هلال‌احمر در مرز مشترک اوکراین و لهستان به منظور کمک به پناه‌جویان است.
آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.