ایتالیا تحریم های بیشتری علیه روسیه نیاز است

تهران- ایرنا- ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا گفت: ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه صلح نمی‌خواهد و ممکن است تحریم‌های بیشتری علیه مسکو برای پایان دادن به درگیری در اوکراین مورد نیاز باشد.


به گزارش ایرنا از رویترز، دراگی پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگاران تاکید کرد که از سوی پوتین هیچ تمایلی برای صلح وجود ندارد، بلکه تمایل بیشتر او به جنگ است.


به دنبال عملیات ویژه نظامی روسیه به اوکراین، ایتالیا از جمله کشورهای اروپایی بود که تامین سلاح‌هایی چون موشک‌های ضد تانک و ضد هواپیمای استینگر به اوکراین را تائید کرد.


دولت دراگی همچنین اعلام کرده بود که تنها کمک‌های غیرکشنده از جمله تجهیزاتی برای خنثی کردن مین‌های زمینی را برای نیروهای نظامی اوکراین ارسال می‌کند.


ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که در معرض پیامدهای منفی در صادرات به روسیه و تامین انرژی قرار دارد، این کشور سالانه حدود ۲۹ میلیارد متر مکعب گاز (۴۰ درصد) از روسیه وارد می‌کند.


ایتالیا برای کاهش وابستگی انرژی خود به روسیه عملیات سریع را در دست دارد که تا اواخر بهار حدود ۱۵ تا ۱۶ میلیارد متر مکعب را از طریق دیگر تامین‌کنندگان جایگزین کند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.