ایران وعده های توقف آزمایشات هسته ای باید تبدیل به تعهد حقوقی

نیویورک- ایرنا- سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد گفت: وعده‌های یکجانبه توقف آزمایشات هسته‌ای به هیچ وجه جایگزین خلع سلاح هسته‌ای نبوده و باید به تعهد حقوقی الزام آور تبدیل شوند تا توقف آزمایشات محقق شود.


به گزارش ایرنا، زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل روز چهارشنبه به وقت محلی در نشست سالروز بین‌المللی بزرگداشت منع آزمایشات هسته‌ای با اشاره به گذشت ۲۶ سال از امضای معاهده منع جامع آزمایش های هسته ای  اعلام کرد که دنیا هنوز منتظر توقف آزمایشات هسته ای است و بدون شک مسئولیت اصلی در این زمینه بر عهده کشورهای هسته ای است.


دیپلمات ارشد ایران در سازمان ملل تصریح کرد که ایران مثل سایر کشورهای غیر هسته ای از هر بهانه و تاخیر در توقف آزمایشات هسته ای متاسف است و این امر در شکست دهمین کنفرانس بازنگری معاهده منع اشاعه سلاحهای هسته ای حتی تشدید شد.


 ارشادی تاکید کرد که اگر درخواست های بین المللی برای توقف آزمایشات تاکنون جامه عمل پوشیده بود، این آزمایشات پله ای برای خطرات بعدی سلاحهای هسته ای نبود.


معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل همچنین تصریح کرد که کشورهای هسته ای باید از نتایج مخرب آزمایشات هسته ای که تاثیری در حد کاربرد خود سلاح هسته ای دارند، درسها می گرفتند؛ آزمایشاتی که تاکنون حدود ۲۰۰۰ بار تکرار شده و نصف این رقم متعلق به آمریکا است.


سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل اضافه کرد که از نظر ایران هر اقدام واقعی برای رهایی جهان از تهدید سلاحهای هسته ای، اجرای فوری تعهدات خلع سلاحی مبتنی بر ماده ۶ معاهده منع اشاعه سلاح هسته ای می باشد.در این راستا، کشورهای هسته ای باید پاسخگو بوده و به تعهدات خود عمل کنند.


 ارشادی اضافه کرد که همین رویکرد به خاورمیانه نیز که با زرادخانه های کشتار جمعی رژیم اسرائیل با خطر ناامنی و بی ثباتی روبرو است، باید تسری داده شود.


معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل اعلام کرد که وعده های یکجانبه توقف آزمایشات هسته ای به هیچ وجه جایگزین خلع سلاح هسته ای نبوده و باید به تعهد حقوقی الزام آور تبدیل شوند تا توقف آزمایشات محقق شود.


ارشادی با اشاره به معاهده منع سلاحهای هسته ای تصریح کرد که این معاهده گامی درست در مسیری صحیح می باشد و باید  با گامهای دیگر نظیر شروع مذاکرات کنوانسیون جامع سلاحهای هسته ای و انهدام کامل این تسلیحات غیر انسانی تکمیل گردد.


وی ادامه داد: چنین اقدامی، ضامن عدم استفاده از سلاحهای هسته ای در آینده خواهد بود. بیایید هر فرصتی را برای نیل به این هدف متعالی غنیمت بشماریم.


وب گردی

“https://sohaeshop.com/product-category/%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C/”>ایفون تصویری “https://mz724.ir/”>بلیط هواپیما موج زمزم “https://iransite.com”>طراحی سایت ایران سایت “https://www.mehrparvaz.com/”>آژانس هواپیمایی مهرپرواز “https://www.alefbatour.com/”>آژانس هواپیمایی الفبای سفر “https://www.trip.ir/”>بلیط هواپیما ارزان “https://upmusics.com/category/dl-nuhe-madahi/”>نوحه های محرم “https://www.eligasht.com/”>قیمت بلیط هواپیما “https://www.flytoday.ir/flight”>بلیط هواپیما


SIMILAR NEWS

دسته‌بندی نشده
مهدی هفت چشمه مدال نقره ماده پرتاب چکش را کسب کرد

نماینده ایران در جایگاه دوم رقابت ماده پرتاب چکش مسابقات دوومیدانی جوانان قهرمانی آسیا ایستاد و مدال نقره این رقابت‌ها را کسب کرد.

دسته‌بندی نشده
ریسک اجرای پرفرمنس در مشهد را به دلیل هنردوست بودن مردم آن به

ایسنا/خراسان رضوی کارگردان پرفرمنس گم گفت: زمانی که روی صحنه اجرا داشتیم، افراد زیادی به من گفته بودند که نباید این ریسک را انجام دهم و اجرای چنین تئاتری در مشهد جواب نمی‌دهد اما من به عنوان کارگردان این کار هیچگاه نترسیدم و به دلیل هنردوست بودن مردم مشهد این …

دسته‌بندی نشده
واحدهای صنعتی باید آخرین انتخاب برای حذف از مدار تامین برق باشند

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت تهران درباره جدیدترین وضعیت تامین برق صنایع توضیحاتی ارائه داد و در ادامه رئیس خانه صمت مازندران نیز با تاکید بر لزوم تامین زیرساخت‌ها گفت که اگر کمبودی به لحاظ انرژی و زیرساخت وجود داشته باشد، باید شرکت‌های تولیدی و واحدهای صنعتی …