جانسون روسیه را به جنایات جنگی در اوکراین متهم کرد

تهران- ایرنا- نخست وزیر بریتانیا، روسیه را به دلیل استفاده از سلاح علیه غیرنظامیان، به “جنایت جنگی” در اوکراین متهم کرد.


به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، بوریس جانسون روز چهارشنبه همچنین از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا در رای‌گیری مجمع عمومی این سازمان که قرار است امروز برگزار شود، تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم کنند و خواستار عقب نشینی آنها شوند.


وی اظهار داشت: پوتین در حمله زشت خود به یک کشور مستقل اشتباه محاسباتی جدی انجام داده است.


جانسون افزود: رئیس جمهور روسیه صلابت بالای مردم اوکراین و اتحاد و عزم جهان آزاد برای مقابله با بربریت آنها را دست کم گرفت.


نخست وزیر بریتانیا همچنین روسیه را تهدید به ادامه افزایش فشارهای اقتصادی کرده است.


بر اساس این گزارش، دادستان دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) نیز روز دوشنبه از آغاز تحقیقات درباره وضعیت اوکراین با عناوین “جنایات جنگی” و “جنایات علیه بشریت” در سریعترین زمان ممکن خبر داد.


عفو بین‌الملل نیز استفاده از بمب‌های خوشه‌ای را که در سال ۲۰۱۰ توسط یک کنوانسیون بین‌المللی ممنوع شده بود، محکوم کرده و معتقد است که این موضوع باید به دلیل جنایت جنگی مورد بررسی قرار گیرد.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.