حمایت از زنان سرپرست خانوار مورد تاکید دولت سیزدهم است


سنندج- ایرنا- معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: یکی از برنامه های دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت تاکنون تاکید بر حمایت از زنان سرپرست خانوار و کمک به رفع مشکلات این قشر است.


به گزارش ایرنا، انسیه خزعلی روز جمعه در نشست تخصصی زنان و خانواده استان کردستان در سنندج اظهار داشت: یکی از مشکلات زنان سرپرست خانوار پیدا کردن ضامن برای دریافت تسهیلات بود لذا یکی از کارهایی که از آغاز دولت سیزدهم مورد تاکید رییس جمهور قرار گرفت حمایت از این زنان بود.


وی افزود: بر این اساس از اولین مواردی که در ستاد ملی زنان و خانواده مورد تصویب قرار گرفت، ایجاد صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار بود که در واقع دولت آنان را ضمانت می کند و نیازی به ضامن ندارند.


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: از دیگر موارد مربوط به حوزه زنان بحث کسب و کارهای پایدار خانواده محور است که تدوین شده و مورد حمایت دولت است و از نظر تسهیلات هم پیگیری شده و به شکل بسیار خوبی پیش می رود.


وی با بیان اینکه ۲۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال زنان در بخش کشاورزی تصویب شده است گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال نیزبرای تکمیل و تجهیز هنرستان ها و هنرهای زیبای دختران سنندج در این سفر تصویب شده است.


خزعلی یادآور شد: همچنین برای زنان سرپرست خانوار و کارآفرینانی که می خواهند از طریق فروش محصولاتشان حمایت شده و درآمدی داشته باشند، اعتباری برای راه اندازی بازارچه صنایع دستی زنان استان اختصاص داده شده است.


وی اضافه کرد: در راستای ایجاد این بازارچه با شهردار سنندج صحبت شده که مکان مورد نظرمشخص شود و قول دادند که در سریعترین زمان این مهم انجام شود.


خزعلی گفت: برای اولین بار است که دولت در سفرهای خود اعتباراتی  را خاص زنان اختصاص داده و پیگیری می کنند که حتما انجام شود.
 


اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل پارک بانوان


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده یادآور شد: برای دختران بازمانده از تحصیل بدون سقف بودجه اختصاص داده شده و تا زمانی که دختر بازمانده از تحصیل وجود داشته باشد قرار شده اعتبار به استان داده شود تا همه دختران به تحصیل ادامه  داده و ترک تحصیل نداشته باشیم.


خزعلی با بیان اینکه برای تکمیل پارک بانوان سنندج ۵۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است که در صورت نیاز قابل افزایش خواهد بود، گفت: همچنین برای تکمیل پروژه زنان سرپرست خانوار با اولویت کسانی که فرزند معلول دارند بودجه‌ای اختصاص داده شده است.


وی یادآورشد: اختصاص اعتبار به حوزه زنان ادامه خواهد داشت و قطعا با فرهیختگی و توانمندی  که در زنان استان دیده ام و حرکات بانوان کارآفرین این اعتبارت افزایش پیدا کرده و شاهد شکوفایی روزبروز زنان استان خواهیم بود.


استان کردستان امروز جمعه میزبان سفر استانی آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور و هیات همراه است.


دیدار عمومی با اقشار مختلف مردم شهرستان سقز، نشست با روحانیون استان، دیدار با مردم سنندج در ورزشگاه ۶ هزار نفری ۲۲ گولان، شرکت در جلسه شورای اداری و نشست خبری با اصحاب رسانه از برنامه های سفر یک روزه رییس جمهور به کردستان است.


وزیر آموزش و پرورش، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی، وزیر جهاد کشاورزی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، رییس دفتر رییس جمهور، مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده  و مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، آیت الله رییسی را در این سفر همراهی می کنند.


استان کردستان با بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد.
آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40