خطیب زاده سیاست خارجی دولت انقلابی مبتنی بر افزایش دوستی در

تهران – ایرنا – “سعید خطیب زاده” سخنگوی وزارت امور خارجه که روز چهارشنبه در مراسم جشن دیپلماتیک نوروز ۱۴۰۱ سخن می گفت، افزود: سیاست خارجی دولت انقلابی آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور مبتنی بر افزایش دوستی‌ و وحدت در منطقه است.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، خطیب‌زاده در این مراسم که با حضور سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران در محل باشگاه دیپلماتیک وزارت امورخارجه برگزار شد، ضمن تبریک رسیدن سال نو و فصل بهار گفت: جشن نوروز هزاران سال است که در فلات ایران و در میان اقوام ملت‌ها و حوزه تمدن‌های مشترک جشن گرفته می‌شود.


سخنگوی وزارت امور با بیان اینکه معتقدیم نوروز و سده جدید، آغاز کارهای بزرگ ماست، افزود: سیاست همسایگی ما در این حوزه تجلی پیدا خواهد کرد.


خطیب‌زاده اضافه کرد: سیاست خارجی در دولت انقلابی آیت الله سید ابراهیم رییسی در نظر دارد مبتنی بر مولفه‌های مشترک، آینده مشترکی را در منطقه رقم بزند تا دوستی‌ها و وحدت افزایش پیدا کند.


سخنگوی دستگاه دیپلماسی تأکید کرد: امروز جهان بیش از هر زمان دیگری به ندای تمدنی صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز نیاز دارد.
آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.