رئیس کمیته امور یمن مجلس سازمان ملل آتش بس پایدار را پیگیری


تهران- ایرنا- رئیس کمیته امور یمن در مجلس شورای اسلامی به فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن توصیه کرد مسأله آتش‌بس پایدار را پیگیری کرده و دستیابی به راه‌حل سیاسی را در دستور کار قرار دهد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی درباره استقبال جمهوری اسلامی ایران از تمدید دو ماهه آتش‌بس در یمن گفت: موضوع آتش‌بس باید محاصره این کشور را رفع کند؛ در غیر این صورت شرایط فعلی منجر به افزایش آسیب و بحران انسانی به ملت مظلوم یمن خواهد شد.


رئیس کمیته امور یمن در مجلس تأکید کرد: فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن باید مسأله آتش‌بس پایدار را پیگیری کند و سپس درصدد دستیابی به راه‌حل سیاسی باشد.


وی ادامه داد: امروزه همه کارشناسان اعتقاد دارند خروج از بحران یمن بدون مشارکت گروه‌های سیاسی این کشور امکان‌پذیر نیست.


میرتاج‌الدینی خاطرنشان کرد: در آتش‌بس باید شاهد توقف کامل حملات نظامی زمینی، دریایی و هوایی به یمن باشیم نه این‌که این موضوع پس از چند روز از سوی متجاوزان ائتلاف عربی نقض و حمله به مردم مظلوم یمن ازسرگرفته شود.


نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب در مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: بدون شک یمنی‌ها در حال دفاع از سرزمین خود در مقابل متجاوزان هستند و از این رو حق مشروعی را پیگیری می‌کنند.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40