روزنامه ولت صدراعظم پیشین آلمان به درخواست اوکراین با پوتین دیدار

تهران- ایرنا- روزنامه ولت آلمان گزارش داد که گرهارد شرودر صدراعظم پیشین آلمان به درخواست اوکراین برای دیدار با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به مسکو سفر کرده است.


به گزارش ایرنا، این روزنامه آلمانی نوشت که شرودر روز پنجشنبه به نیابت از اوکراین با پوتین دیدار می کند و این مساله ارتباطی به دولت فدرال آلمان ندارد.


بر اساس این گزارش، صدراعظم پیشین آلمان برای گفتگو درباره برقراری صلح بین روسیه و اوکراین با پوتین ملاقات می کند.


برای اولین بار نشریه پولیتیکو به نقل از منابع آگاه گزارش کرد که شرودر برای دیدار با پوتین و وساطت بمنظور پایان جنگ در اوکراین در مسکو به سر می برد.


شرودر که قرار است ساعات پایانی روز پنجشنبه (به وقت محلی) با پوتین دیدار کند، به دلیل امتناع از قطع روابط نزدیک خود با مسکو پس از حمله پوتین به اوکراین، مورد انتقاد شدید در داخل و خارج از کشور قرار گرفت. حتی چند تن از کارکنان دفتر او هفته گذشته پس از اصرار او بر حفظ نقش خود در غول های انرژی مرتبط با کرملین (روس نفت و گازپروم) استعفا دادند.


شرودر، یک سیاستمدار سوسیال دموکرات، از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۵ صدراعظمی آلمان را برعهده داشت. او از آن زمان به لطف نقش هایش در بخش انرژی روسیه، از یک حرفه تجاری پردرآمد برخوردار بوده است.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.