عده ای به دنبال مختل کردن روابط تهران کابل هستند

تهران – ایرنا – سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل با بیان اینکه بدرفتاری با مهاجران افغانستان سیاست جمهوری اسلامی ایران نیست، گفت: هدف از این اقدام‌ها مختل ساختن روابط کابل و تهران است.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، بهادر امینیان در بخشی از گفت‌وگو با طلوع‌نیوز گفت: فیلم‌ها و شایعات آزار و اذیت مهاجران افغان در ایران زیر نظر گروهک تروریستی منافقان منتشر می‌شود. افرادی وابسته به این سازمان، به گونه سیستماتیک سرگرم تولید این گونه ویدیوها هستند. هدف از این اقدامات مختل کردن روابط کابل و تهران است.


سفیر ایران در افغانستان افزود: بدرفتاری با مهاجران افغانستان سیاست جمهوری اسلامی ایران نیست و تاکید می‌ شود که در حال حاضر سفارت افغانستان در تهران در همکاری با حکومت سرپرست افغانستان فعالیت می‌کند.


وی بر آشتی ملی در افغانستان تاکید کرد و گفت: با این کار جلو مهاجرت های گسترده گرفته می شود.


امینیان تصریح کرد: امیدواریم که مسائل افغانستان حل شوند در اینجا یک آشتی ملی به وجود آید و همه اقوام خودشان را در حکومت شریک بدانند.


سفیر ایران در افغانستان افزود: ایران حاضر است برای کمک به حل بحران اقتصادی با افغانستان در بخش‌های گوناگون همکاری و برای رسیدن به خودکفایی افغانستان تلاش کند تا شهروندان افغانستان مجبور به ترک کشورشان نشوند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.