علائم گلودرد استرپتوکوکی در کودکان

گلودرد استرپتوکوکی یک بیماری میکروبی و عامل ایجاد آن نوعی باکتری به نام “استرپتوکوک” است.


به گزارش ایسنا، مقامات بهداشتی انگلیس اخیرا اعلام کرده‌اند که موارد ابتلا به عفونت‌های استرپتوکوکی در این کشور در حال افزایش است. در همین حال ممکن است این بیماری در سایر کشورها نیز افراد را مبتلا کند.


به همین خاطر آگاهی از علائم و نشانه های آن در افراد به خصوص کودکان حائز اهمیت است.


دلیل بروز گلودرد استرپتوکوکی، نوعی باکتری به نام استرپتوکوک بتا-همولیتیک گروه A یا GAS است. گلودرد استرپتوکوکی یک عفونت نسبتاً شایع به ویژه در کودکان در سنین مدرسه یعنی بین پنج تا ۱۵ سال است. با این حال این عفونت در کودکان زیر سه سال بسیار نادر است.


عفونت استرپتوکوک گروه A به ندرت می تواند منجر به بیماری شدید شده و به سایر قسمت های بدن مانند خون یا مغز سرایت کند.


علائم و نشانه های گلودرد استرپتوکوکی


در این بیماری افراد معمولا علائمی از جمله سرفه، عطسه یا آبریزش بینی را ندارند زیرا این موارد علائم عفونت های ویروسی مانند سرماخوردگی هستند.


گلودرد استرپتوکوکی در دوران کودکی با گلودرد شدید و معمولاً با شروع بسیار سریع همراه است. تب و دشواری در بلع نیز از علائم دیگر این عفونت است. همچنین ممکن است غدد لنفاوی بیمار بزرگ شود، پشت گلو قرمز به نظر می رسد و لوزه ها نیز چرک می‌کنند.


پیشگیری


به گزارش مدیکال اکسپرس، هیچ واکسنی برای جلوگیری از عفونت استرپتوکوک گروه A وجود ندارد اما راه‌هایی برای کمک به جلوگیری از انتشار میکروب‌ها و باکتری‌ها وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها خواهیم پرداخت:


– بهداشت دست های خود را رعایت کنید.


– در هنگام سرفه یا عطسه کردن دهان خود را با آرنج یا دستمال بپوشانید.


– در زمان بیماری در خانه بمانید.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دسته‌بندی نشده
حضور آیت الله خاتمی در منزل شهید مرزبان بجنوردی

ایسنا/خراسان شمالی  عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران امروز در منزل شهید «محمدمهدی احمدی» حضور یافت و با خانواده این شهید مرزبان ابراز همدردی کرد.

دسته‌بندی نشده
بافت منحصر به فردترین فرش های دستباف در کلات

ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کلات از بافت منحصر به فردترین فرش‌های ابریشم دستباف ایران در این شهرستان خبر داد.

دسته‌بندی نشده
ویدیو آن ها که الله اکبر گفتند

در قیام خونین ۱۵ خردادِ سال ۱۳۴۲ که سرمنشا آن از روستاهای دشت ورامین آغاز شد، هزاران نفر از مردم با شنیدن خبر دستگیری امام خمینی (ره)، کفن‌پوش، به سمت تهران حرکت کردند، در بین راه و در پل باقرآباد مردم با گارد رژیم پهلوی مواجه شدند و به دنبال …