علی مرادی به فدراسیون وزنه برداری بازگشت


تهران- ایرنا- رییس فدراسیون وزنه‌برداری که بیش از یک ماه از انتشار خبر بازنشستگی او می‌گذرد امروز (چهارشنبه) به اتاق مدیریتی این فدراسیون رفت تا به غیبت طولانی مدت خود پایان دهد.


به گزارش ایرنا، در تاریخ ۱۴ دی‌ماه خبری در رسانه‌ها منتشر شد که وزارت ورزش و جوانان حکم بازنشستگی «علی مرادی» رییس فدراسیون وزنه‌برداری را صادر کرده و به زودی سرپرست این فدراسیون المپیکی منصوب می‌شود. بعد از تایید شدن این خبر، مرادی در نامه‌ای با اشاره به ۳۰ سال حضور خود در این رشته، رسما بازنشستگی  را پذیرفت؛ اما این پایان کار یکی از مدیران کهنه کار ورزش ایران نبود.


طولانی شدن انتخاب سرپرست فدراسیون و تکاپوی مرادی برای بازگشت به فدراسیون این شائبه را ایجاد کرد که وی برای ادامه خدمت در فدراسیون وزنه‌برداری مشکلی ندارد.


این شائبه زمانی بیش از پیش رنگ واقعیت به خود گرفت که روز دوشنبه (۲۵ بهمن‌) و در دیدار هیات عراقی با «سیدرضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک و «سیدحمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان، مرادی به عنوان رییس فدراسیون حضور داشت و درباره همکاری ۲ کشور در این رشته المپیکی توضیحاتی را ارائه کرد.


پس از گذشت ۲ روز از آن جلسه، اکنون از فدراسیون خبر می‌رسد که علی مرادی بعد از حدود ۵۰ روز از انتشار خبر بازنشستگی، به میز مدیریت این سازمان ورزشی بازگشته است.


بازگشت مرادی در حالی است که ۲ روز گذشته یک منبع آگاه در وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به سوال چرایی حضور مرادی به عنوان رییس فدراسیون در نشست مشترک هیات عراقی با وزیر ورزش و جوانان به خبرنگار ایرنا گفت: این حضور به دلیل حفظ شان وی بود.


پیش از این قرار بود تا زمان انتخاب سرپرست و بنا به اساسنامه فدراسیون داوود باقری نایب رییس فدراسیون  اموری اداری و اجرایی را بر عهده داشته باشد.