ماجرای دلخوری نماینده تبریز در جلسه شورای اداری استان چه بود


لیلا اسماعیل نژادبرچسب‌ها


گزارش ایرنا از روایت دو نماینده درباره یک نشست؛


تهران- ایرنا- حضور رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان از مهم‌ترین برنامه‌های سفر اخیر آیت‌الله رئیسی به آذربایجان شرقی بود که بر اساس روایت ناقص برخی رسانه‌ها، با دلخوری یکی از نمایندگان استان در مجلس همراه شد؛ اما اصل ماجرا چه بود؟


به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» هفته گذشته در ادامه سفرهای استانی خود به آذربایجان شرقی رفت و مهمان مردم خونگرم و انقلابی این دیار شد.


رئیس جمهور در  جریان بیست و دومین سفر استانی دولت مردمی علاوه بر تبریز، به جلفا و ورزقان هم رفت و از پایانه صفر مرزی جلفا بازدید کرد و در واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه حضور یافت و در دیدار با مردم و نخبگان آذربایجانی در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.


آیت‌الله رئیسی پس از این دیدارها و بازدیدها در نشست شورای اداری استان آذربایجان شرقی هم شرکت کرد تا با حضور اعضای کابینه دولت، نماینده ولی وفقیه، استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به بررسی دقیق‌تر موضوعات بپردازد و در نهایت بر اساس جمع‌بندی‌ها، تصمیماتی نیز در خصوص استان اتخاذ شد.


نشست رئیس جمهور با مسئولان استان آذربایجان شرقی اما یک حاشیه داشت: دلخوری احمد علیرضا بیگی یکی از نمایندگان مردم تبریز در مجلس از برخی ناهماهنگی‌ها که فرصت اظهار نظر از او در این جلسه را گرفت و نهایتاً به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرد.


نحوه بازتاب این رخداد در برخی رسانه‌ها که با روایتی نادرست از قول علیرضا بیگی مدعی شدند رئیس جمهور در جلسه مشترک با وزرا و نمایندگان به این نماینده اجازه سخنرانی نداده است، زمینه وارونه‌سازی و موج‌سواری رسانه‌های معاند برای تحت‌الشعاع قرار دادن سفر و دستاوردهای آن را فراهم کرد.


در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی چه گذشت؟


اما برای خیلی‌ها سؤال پیش آمد که واقعاً اصل ماجرا چه بوده است؟


«احمد علیرضا بیگی» نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی درباره این ماجرا به خبرنگار ایرنا گفت: وقتی برنامه سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی قطعی شد، در مجمع نمایندگان استان تصمیم گرفته شد با تقسیم بندی بر مبنای جغرافیایی استان، من به نمایندگی از نمایندگان تبریز و چند نماینده دیگر هم از بخش‌های دیگر استان در جلسه در حضور رئیس‌ جمهور سخنرانی کنند.


وی افزود: پس از سخنرانی دو نماینده که از بخش‌های دیگر استان غیر از تبریز بودند، مسئول جلسه اعلام کرد زمان سخنرانی نمایندگان به پایان رسیده اما من گفتم قرار است از طرف نمایندگان تبریز حرف بزنم ولی با نظر استاندار، جلسه با سخنرانی وزرای نیرو، راه و جهاد ادامه پیدا کرد و بعد از آن هم معاون اجرایی رئیس جمهور صحبت کرد.


نماینده تبریز ادامه داد: قبل از سخنرانی آقای مرتضوی بنده مجدداً اعلام کردم قرار است من از جانب نمایندگان مرکز استان صحبت کنم که آقای خرم استاندار اعلام کرد وقت صحبت نمایندگان تمام شده اما من بعد از صحبت‌های معاون اجرایی رئیس جمهور بازهم برای سومین بار اعتراض کردم که مورد توجه استاندار قرار نگرفت و من جلسه را ترک کردم اما بعد از خروج بنده، رئیس جمهور اعلام کرد اگر نمایندگان تبریز صحبتی دارند، بیان کنند که با توجه به انصراف آقای پزشکیان از سخنرانی، آقای میرتاج‌الدینی پشت میکروفن رفت و صحبت کرد.


علیرضا بیگی این نکته را هم متذکر شد که نقل قول مطرح شده از او درباره اظهارات رئیس جمهور اشتباه بوده و از خبرگزاری منتشر کننده این خبر نیز خواسته مطلب خود را اصلاح کند اما اقدامی در این زمینه صورت نگرفت!


روایت میرتاج‌الدینی از جلسه نمایندگان با رئیسی


حجت‌الاسلام «سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی» هم درباره جزئیات جلسه رئیس جمهور با نمایندگان مجلس و استاندار آذربایجان شرقی در سفر استانی اخیر به ایرنا گفت که اداره این جلسه بر عهده استاندار بود و توضیح داد: پیش از حضور آقای علیرضابیگی در جلسه، ۴ نفر از نمایندگان نظرات خود را در این جلسه مطرح کردند.


نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: قرار بود آقای علیرضا بیگی هم از طرف نمایندگان تبریز به عنوان پنجمین نفر در این جلسه نکاتی را مطرح کند اما استاندار اعلام کرد قرار بود چهار نفر از نمایندگان صحبت کنند و در ادامه جلسه تریبون در اختیار وزراست که این مسأله باعث ناراحتی آقای علیرضا بیگی از اظهارات استاندار شد و او جلسه را ترک کرد.


میرتاج‌الدینی هم مانند علیرضا بیگی تأکید کرد «بعد از خروج آقای علیرضا بیگی از جلسه، رئیس جمهور از استاندار خواست که اجازه دهد دیگر نمایندگان هم صحبت کنند و نظراتشان را بگویند که بنده از جانب نمایندگان تبریز صحبت کردم و اگر آقای علیرضا بیگی جلسه را ترک نکرده بود، قطعاً یکی از نمایندگانی بود که نظرات خود را مطرح می‌کرد».


این اظهارات نشان می‌دهد بر خلاف مطالب مطرح شده از سوی برخی رسانه‌ها که مدعی شده بودند رئیس جمهور مانع سخنرانی نماینده تبریز در جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی شده، آیت‌الله رئیسی به رسم معمول و بر اساس مشی اخلاقی خود در بسیاری از جلسات که به دنبال شنیدن نظرات مختلف افراد حاضر در نشست‌ها و دیدارهاست، در این جلسه هم خواستار ارائه فرصت به نمایندگان ملت بوده و آنچه سبب دلخوری نماینده محترم مردم تبریز شده، ناشی از محدودیت‌های زمانی بوده که بعضاً در این نوع جلسات به‌دلیل برخی ناهماهنگی‌ها رخ می‌دهد.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40