مذاکره کننده روسیه به توافق با اوکراین نزدیک شده ایم

تهران – ایرنا – یکی از مذاکره کنندگان روسیه گفت: ما به توافق با اوکراین درباره وضعیت بی طرفی و عدم پیوستن « کی یف » به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و خلع سلاح اوکراین نزدیک شده ایم.


به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز امروز ( جمعه ) بدون ذکر نام این مسئول در تیم مذاکره کننده روسیه با اوکراین به نقل از وی اضافه کرد: ما در حال بررسی بندهای مربوط به ضمانت‌های امنیتی برای اوکراین در صورت انصراف از پیوستن به ناتو هستیم.


« دیمیترو کولیبا » وزیر امور خارجه اوکراین دیروز ( پنجشنبه ) در یک کنفرانس مطبوعاتی با « مولود چاووش‌ اوغلو » همتای ترک خود که در « لویو » در غرب اوکراین برگزار شد، گفت که با « چاووش اوغلو » برای مهیا  کردن زمینه نشست « ولادیمیر زلنسکی » رئیس‌جمهور اوکراین و « ولادیمیر پوتین » رئیس‌جمهور روسیه گفت‌ و گو کرده است.


جنگ روسیه و اوکراین با وارد شدن به چهارمین هفته خود از زمان آغاز آن در ۲۴ فوریه به مرحله جدیدی رسیده است.  


طرفین به رغم افزایش تحریم‌های نظامی، اقتصادی و دیپلماتیک سه هفته است که به درگیری ادامه می‌دهند. 


سازمان ملل نیز با هشدارهای متوالی از آواره شدن بیش از سه میلیون اوکراینی خبر داده و خواستار توقف فوری جنگ بین روسیه و اوکراین شده است.

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.