معاون رییس جمهور دولت سیزدهم حل نیازهای زنان گلستان را پیگیری

گرگان – ایرنا – معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور گفت: توجه به کارآفرینی، تسهیلگری، ایجاد فرصت‌های شغلی، وجود افراد بازمانده از تحصیل، غربالگری سرطان و تجهیز پارک بانوان، از جمله نیازها و مشکلات بانوان گلستان است که حل آن در دستور کار دولت قرار دارد.


به گزارش خبرنگار ایرنا، انسیه خزعلی شامگاه پنجشنبه در نشست با زنان فرهیخته گلستان اظهار داشت: این استان به واسطه سکونت اقوام و مذاهب گوناگون، از استعدادها و توانایی های زیادی برخوردار است که باید زمینه شکوفایی و رشد این توانمندی ها فراهم گردد.


وی با اشاره به شهادت ۴۹ زائر گلستانی در حادثه منا اظهار امیدواری کرد که به زودی در تقویت سراسری نام و یاد این شهدا گنجانده شود.


حادثه منا در دوم مهرماه ۱۳۹۴ روز عید قربان در مکه مکرمه اتفاق افتاد و در آن شمار بسیاری از زائران بیت الله الحرام از جمله ۴۹ گلستانی جان باختند.


معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور همچنین به دغدغه دولت برای کم کردن بار مالی و هزینه خانواده های دارای فرزند چهارقلو اشاره کرد و گفت که تسهیلات مسکن به این خانواده ها پرداخت خواهد شد.


خزعلی در ادامه تاکید کرد که اصلاح ساختارها و قوانین و حرکت در مسیر برنامه ششم برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به طور جدی در دولت سیزدهم پیگیری خواهد شد.


کمبود زیرساخت های ویژه حوزه بانوان، کمک به ارتقای جایگاه خانواده، رفع محدودیت های زنان توانمند و ضرورت تامین زیرساخت های ورزشی عمده‌ترین موضوعات مطرح‌شده بانوان گلستانی در دیدار با انسیه خزعلی بود.


 دیدار با بانوان هنرمند رشته‌های مختلف صنایع دستی استان، بانوان کارآفرین، بازدید از خانه های صنایع دستی، ابریشم و دیدار با خانواده های صاحب چندقلو، بازارچه های سنتی و جلسه با بانوان نخبه و اساتید دانشگاه و نماینده تشکل‌ها از جمله برنامه‌های فردا جمعه معاون رییس جمهور در امور بانوان و خانواده در سفر به گلستان است. 


به گزارش ایرنا، رییس جمهور با همراه شماری از وزرا فردا جمعه ۱۳ اسفند در قالب شانزدهم سفر استانی دولت به گلستان سفر می کند.


به گفته علی محمد زنگانه  استاندار گلستان دیدار با خانواده شهدا و جمعی از برگزیدگان و اقشار مردم، حضور در نشست شورای اداری و بازدید از زیرساخت‌های استان از محورهای برنامه‌های سفر رییس دولت سیزدهم به این استان است.


آیت الله رئیسی در ۱۵ سفر پیشین استانی خود به استان‌های هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر و گیلان سفر کرده بود.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.