معاون رییس جمهور واگن مورد نیاز متروی قم تامین می شود

قم – ایرنا – معاون اجرایی رییس جمهور با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از قطار شهری قم گفت: چندین راه متنوع برای تامین واگن مورد نیاز قطار شهری قم وجود دارد و این موضوع در دستورکار است.


به گزارش ایرنا، سید صولت مرتضوی روز سه‌شنبه در بازدید از پروژه قطار شهری قم، افزود: یکی از راه‌های تامین واگن قطار شهری قم، خرید یا اجاره دو رام از تهران است که بستر این کار کاملا فراهم می‌باشد.


وی خاطرنشان کرد: امکان تامین واگن قطار شهری از محل تهاتر نفت نیز وجود دارد و مقدمات خرید چند رام قطار از یکی از کشورها انجام گرفته است.


معاون اجرایی رییس جمهور ادامه داد: همچنین امکان و ظرفیت استفاده از دو رام قطار شهری خط دو مشهد نیز در خط یک متروی قم در قالب خرید یا اجاره فراهم است.


مرتضوی بیان داشت: بزودی برای تامین واگن قطار شهری قم جلسه ای با حضور شهرداران تهران و مشهد و مسئولان استان قم برگزار می‌شود.


خط یک متروی قم به طول ۱۴.۸ کیلومتر و ۱۴ ایستگاه عبوری در حال احداث است. فاز نخست خط یک مترو قم در قالب ۶ ایستگاه حد فاصل قلعه کامکار تا میدان مطهری ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
همچنین خط دو مترو قم نیز به طول ۱۵.۵ کیلومتر از شهرک پردیسان آغاز و در محدوده چهار راه بازار خاتمه می یابد.


معاون اجرایی رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، به منظور نظارت میدانی، رفع موانع احتمالی و پیگیری و بررسی آخرین وضعیت اجرای مصوبات سفر استانی آیت الله رییسی،  امروز به استان قم سفر کرده‌است.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

SIMILAR NEWS

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.