وقتی فضای مجازی نسخه ما را می پیچد ویدئو

تهران-ایرنا- برخی افراد به‌صورت خودسرانه و براساس اطلاعات غیرقابل استنادی که در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی منتشر می‌شود به خوددرمانی می‌پردازند و با این کار به سلامتی‌شان آسیب جدی می‌رسانند. برای مراقبت از جسم و جان و روانمان به هر مطلبی با عناوین درمانی اعتماد نکنیم و اطلاعات درست شناسایی و تشخیص بیماری را از پزشکان و متخصصان بخواهیم.


به گزارش شفقنا، اینترنت و رسانه‌های اجتماعی ابزار جدیدی برای جست‌وجوهای مختلف خصوصاً جست‌وجوهای پزشکی و سلامت است. همه مطالبی که در سایت‌های مختلف، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی با عناوین پزشکی و درمانی منتشر می‌شود قابل استناد نیست. اطلاعات نادرست در زمینه سلامت می‌تواند اثرات منفی بر سلامت جامعه و مردم بگذارند. متأسفانه میلیون‌ها نفر هر روز اطلاعات پزشکی را به‌صورت آنلاین جست‌وجو می‌کنند. بسیاری از مردم هم به کیفیت و اعتبار اطلاعاتی که پیدا می‌کنند توجهی ندارند و سردرگم می‌شوند. بهتر است برای مقابله با مشکلات ناشی از بمباران اطلاعات درمانی با سواد رسانه‌ای آشنا شویم تا بتوانیم سیل داده‌های سرازیر شده به سمت خود را مدیریت کنیم. برای مراقبت از جسم و جان و روانمان به هر مطلبی با عناوین درمانی اعتماد نکنیم و اطلاعات درست شناسایی و تشخیص بیماری را از پزشکان و متخصصان بخواهیم.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.