گلیم صوفی فهرج پس از ۵۰ سال احیا شد


P>به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان، حمید وحیدزاده با اشاره به حمایت مالی پنج میلیارد ریالی بخش خصوصی از صنایع‌دستی شهرستان فهرج اظهارکرد: خانه صنایع‌دستی غزاله طی چهار سال گذشته در زمینه تولید، آموزش، توسعه و ترویج صنایع‌دستی این شهرستان فعالیت‌های موثری انجام داده و در این زمینه احیای گلیم صوفی از جمله اقدامات بوده است.


وی اظهارداشت: در این خانه با تعامل و همکاری آموزش و پرورش فعالیت‌های مرتبط با صنایع‌دستی همچون آموزش، تولید، بسته‌بندی، برپایی نمایشگاه دایمی، بازاریابی برای حضور در نمایشگاه های ایرانی و خارجی، ارائه تسهیلات مالی و کمک به احیای رشته‌های منسوخ شده صنایع‌دستی انجام می‌شود.


مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فهرج بیان کرد: حمایت از واحدهای گردشگری، ایجاد موزه صنایع‌دستی و غیره از دیگر برنامه‌های مد نظر خانه صنایع‌دستی غزاله در فهرج خواهد بود. 


شهرستان فهرج در ۲۵۴ کیلومتری شرق مرکز استان کرمان قرار دارد.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.