۱۰ درصد از خودروهای عرضه شده در قرعه کشی به دارندگان خودروهای

تهران- ایرنا- با تصویب نمایندگان ، حداقل ۱۰ درصد از خودروهای عرضه شده در قرعه کشی را به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص دادند.


به گزارش خبرنگارپارلمانی، نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز (یکشنبه، ۱۵ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و به دنبال پیشنهاد نصرالله پژمانفر با الحاق بندی به تبصره ۷ این لایحه درباره اسقاط خودروهای فرسوده با ۱۲۷ رأی موافق، ۴۶ رأی مخالف و ۱۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۱ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.


براساس بند الحاقی مذکور به تبصره ۷؛ حداقل ۱۰ درصد از خودروهای عرضه شده در قرعه کشی به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص یابد، مشروط به اینکه در هنگام تحویل خودرو جدید، خریدار گواهی اسقاط خودرو فرسوده خود را تحویل دهد.


بنابراین گزارش نصرالله پژمانفر نماینده مشهد وکلات در توضیح پیشنهاد خود، گفت: کاهش سرعت اسقاط خودرو، کاهش ایمنی، حمل و نقل جاده ای و آلودگی هوا را به دنبال داشته است اما ما هیچ حمایتی از کسی که می خواهد خودرو خود را اسقاط کند، نمی کنیم.آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.