۵ هزار نفر خواستار عدم اجرای طرح اسکن تصاویر در اپل شدند

نامه ای سرگشاده با ۵ هزار امضا از اپل می خواهد تا برنامه اسکن عکس های آی کلود کاربران برای مقابله با کودک آزاری را اجرا نکند.


به گزارش مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، ۵ هزار سازمان و فرد با امضای یک نامه سرگشاده از اپل خواسته‌اند تا درباره اجرای برنامه اسکن تصاویر آی کلود جهت ردیابی محتوای کودک آزاری تجدید نظر کند.


در بخشی از این نامه آمده است: هرچند سواستفاده از کودکان یک چالش بسیار مهم است و تلاش‌ها برای مقابله با آن با حسن نیت انجام می‌شوند، اما طرح پیشنهادی اپل یک در پشتی ایجاد می‌کند که بنیان‌های حفاظت از حریم خصوصی کاربران تمام دستگاه‌های اپل را تهدید می‌کند.


این درحالی است که اپل روز پنج شنبه هفته گذشته اعلام کرد برای مقابله با کودک آزاری، تصاویر آی کلود کاربران را با عکس‌های شناخته شده از مخازن سازمان‌های مقابله با آزار کودکان مقایسه می‌کند. البته این طرح قرار است برحسب قوانین هر کشور اجرا شود.


نامه سرگشاده روز جمعه در فضای مجازی پست شد و صبح یک شنبه بیش از ۵ هزار امضا برای آن ثبت شد. پیش از این نیز ویل کت کارت مدیر واتس اپ از این طرح اپل انتقاد کرده است.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.