دیدار وزیر خارجه عربستان با فرستاده ویژه رییس جمهور اوکراین

تهران- ایرنا- فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان با فرستاده ویژه رییس جمهور اوکراین در ریاض دیدار و بر حل بحران این کشور از طریق سیاسی و مذاکره تاکید کرد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، خبرگزاری سعودی پرس نوشت: فیصل بن فرحان در دیدار با «بکتوم رستم» ضمن اشاره به بحران کنونی در اوکراین گفت: پادشاهی سعودی از تمامی اقدامات در زمینه کاهش تنش‌ها، حفاظت از جان غیرنظامیان، یافتن راه‌حل برای پایان دادن به این بحران از طریق سیاسی و مذاکرات حمایت خواهد کرد.


وزیر امور خارجه عربستان همچنین تاکید کرد که ریاض از تمامی تلاش‌های بین‌المللی برای حل این بحران از طریق سیاسی حمایت می‌کند.


در روزهای اخیر بندر مهم ماریوپل در جنوب اوکراین شاهد افزایش درگیری بین نیروهای روسیه و اوکراین بوده است. نیروهای روسیه ضمن بمباران این شهر، یک کارخانه مهم فولادسازی را هدف قرار دادند.


یکی از نیروهای پلیس محلی در این خصوص گفت: شهر ماریوپل از صورت زمین محو شده است.


ولودیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین روز یکشنبه گفت کاری که نیروهای روسی با شهر ۴۳۰ هزار نفری ماریوپل کردند، «اقدامی تروریستی است که تا قرن‌ها به یاد خواهد ماند.»


روسیه بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) در حمایت از اعلام استقلال دو منطقه لوهانسگ و دونتسک، عملیاتی نظامی در شرق اوکراین را آغاز کرد و ولادیمیر پوتین هم از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.